"Robiņu" adīšana

Šo dekoratīvo maliņu izmanto daudzu adījumu malām un adījumu vidusdaļās. Cimdu, jaku, džemperu, cepuru malās bieži veido robainas maliņas. Arī adījuma vidū robiņu mala var veidot interesantus dekorus. Zīdaiņu cepurītēm pakauša daļu norobežo ar robiņu malu; to lieto arī zīdaiņu zābaciņiem, kabatu apmalītēm. Greznu jaciņu apkaklīšu malas arī dažkārt ada robiņu rakstā.
Šis adīšanas paņēmiens ir gana vienkāršs, lai to varētu apgūt pat iesācēja. Vienīgās grūtības varētu sagādāt tikai savienojuma posms. Tāpēc iesācējām dažkārt iesaka šo posmu izlaist un vēlāk maliņu vienkārši atšūt. Taču mēs apskatīsim klasisko robiņu malas veidošanas tehniku.

Uzmet uz adatām nepieciešamo valdziņu skaitu un ada labiskajā gludajā adījumā tik kārtas, cik nepieciešams atlokam.

Veido robiņu (caurumiņu) malu – divus valdziņus saada kopā labiski, apmetums. Šādi ada visu rindu.

Turpina adīt labiskajā gludajā adījumā tikpat kārtas, cik noadīts pirms robiņu rindas.

Tagad seko savienojuma posms. Jāsavieno adījuma apakšējā (uzmetuma) mala ar rindu, kas jums jāizada. To dara sekojoši – adot katru valdziņu, uzceļ no uzmetuma kārtas vienu valdziņa brīvo cilpiņu.

Saada abus šos valdziņus.

Jāraugās, lai saadāmais valdziņš ar uzmetuma malas uzceļamo valdziņu būtu vienā kolonnā, lai maliņa neveidotos nobīdīta. Tāpēc jāraugās, lai pareizi tiktu uzcelts pirmais valdziņš un turpmāk jāuzceļ valdziņi, neizlaižot nevienu un divreiz neuzceļot nevienu. Iesākumā šo rindu nāksies vairākas reizes izārdīt, pirms darbs padosies bez kļūdām.

Tālāk turpina adīt kā nepieciešams.

Ja robiņu malu nepieciešams izadīt adījuma vidū, tad to dara sekojoši – noada nepieciešamo rindu skaitu, kas atbilst vajadzīgajam robiņu apmalītes garumam.

Veido robiņu (caurumiņu) rindu kā iepriekš.

Ada labiskajā gludajā adījumā timpat rindas, cik pirms robiņu (caurumiņu) rindas.

Veido savienojuma rindu. Līdzīgi kā iepriekš – jāsaada pa vienam katrs darba valdziņš ar zemākesošā valdziņa cilpiņu.

Ja darbs ir krāsains, tad zemākesošo rindu, kuras valdziņu cilpiņas jāsaada, ir vienkārši atrast. Ja darbs ir vienkrāsains, tad nepieciešams saskaitīt rindas. Tik rindas, cik jūs esat uzadījusi virs caurumiņu rindas, ir arī jābūt zem caurumiņu rindas. Šīs abas rindas arī būs jāsaada.

© 2005-2006, www.musturs.lv
Noteikti raksti mums, ja Tu esi tāda pati adīšanas fane kā mēs un vēlies piedalīties lapas veidošanā ar saviem adījumiem un priekšlikumiem kā arī kritiku: info@musturs.lv, +371 2 9470442
Lapas izgatavotājs: SIA "ACCIO".