Cepures ar siltām ausīm brālītim un māsiņai

Autors: Trine & Kaija

Izmēri - brālītim 54 cm, māsiņai 52 cm.

Darbam nepieciešams apmēram 100 grami Ogres kamoliņu dzijas trijās krāsās, atbilstošas adāmadatas, šujamadata austiņu piešūšanai, tamboradata, ja aukliņu vēlas tamborēt.

Adījuma raksti:
Valnītis – 1 valdziņš labiski, 1 valdziņš kreiliski.
Pamatadījums – labiski gludajā krāsainajā rakstā.
Krāsainie raksti:
Egle
Sniegpārslas

Māsiņai adāmās cepures valdziņu un rindu skaits iekavās. Krāsu kārtības izvēle Jūsu ziņā.

Uzmet uz adatām 144 (120) valdziņus, ada valnītī 14 (10) rindiņas.
2 rindas labiski gludajā adījumā,
17 rindas eglītes raksts,
^2 (1)rindas labiski gludajā adījumā ar vienu krāsas pavedienu,
2 (1) rindas labiski gludajā adījumā ar otru krāsas pavedienu,
7 rindas sniegpārsliņu rakstā.^
No ^ līdz ^ atkārto vēl 2 reizes.

Cepurītes noraukums brālītim – divi valdziņi saadīti kopā labiski visas rindas garumā, noada vēl 6 rindas labiski gludajā adījumā, vēlreiz saada pa diviem valdziņiem kopā labiski, visas rindas garumā, ada atpakaļkārtu un vēlreiz saada pa 2 valdziņiem kopā labiski, atpakaļkārta un tad visus atlikušos valdziņus norauc uzreiz. Cepurītes galu savelk ar diegu.
Cepurītes noraukums māsiņai – noada ar sarkano diegu vēl 6 rinadas, Tad adījumu sadala vienādās 6 daļās un norauc šajās vietās katrā kārtā pa vienam valdziņam (arī atpakaļ ejošās), kamēr visi valdziņi noraukti.

Austiņas.
1.variants: uzmet uz adatām 29 valdziņus un ada tuneļa adījumā 30 rindas. Norauc katrā rindā pa vienam valdziņam abās adījuma malās, kamēr uz adatām paliek 3 valdziņi, ada tos kā aukliņu vajadzīgajā garumā (šeit var arī aukliņu notamborēt, nevis adīt)
2.variants: Uzmet uz zeķu adatām 29 valdziņus, ada pa apli 15 rindas, norauc kā dūrainīti, kamēr uz adatām paliek 3 valdziņi, ada tos kā aukliņu vajadzīgajā garumā (šeit var arī aukliņu notamborēt, nevis adīt)

Sašūšana. Sašuj cepurītes vīli, savelk ar dziju cepurītes galu (brālīša cepurei). Nomēra, kurā vietā piešujamas austiņas, piešuj tās.

Palīdzībai
Krāsainie adījumi
„Tuneļa” adīšana
Dūraiņu adīšana
Aukliņas adīšana

© 2005-2006, www.musturs.lv
Noteikti raksti mums, ja Tu esi tāda pati adīšanas fane kā mēs un vēlies piedalīties lapas veidošanā ar saviem adījumiem un priekšlikumiem kā arī kritiku: info@musturs.lv, +371 2 9470442
Lapas izgatavotājs: SIA "ACCIO".