Jaciņa ar pīnēm

Autors: Aliina

Derēs ~ 4 - 9 mēnešus vecam mazulim

Darbam nepieciešams: 200 gr 100% akrila dzijas, ada ar atbilstoša izmēra adāmadatām (~ nr.3)  6 podziņas

Adījuma blīvums: 10 x 10 cm = 38 valdziņi x 38 rindiņas

Izmantotais raksts

Jaku ada pēc piegrieztnes (skat. zīm.), sākot ar apakšmalas sviķeli (1v. labiski, 1v. kreiliski). Kopā uz adatām jāuzmet 216 valdziņi. Stāva daļu (bez sānu vīlēm) ada kopā ar aizdares malām, labajā malā veidojot 6 pogcaurumus, starp kuriem ada pa vienai nepabeigtai kārtai (lai aizdares malas būtu stingrākas).
Pēc apakšmalas noadīšanas tiek adīta raksta daļa 13 cm augstumā. Katras adatas pirmie 9 un pēdējie 9 valdz. jāada labiskajā adījumā. Tās būs aizdares malas. Tālāk jāada raksts A, pēc raksta A seko pats jaciņas raksts. Stāva daļā pīņu raksts ietilpst 10 reizes, pēc tam vēlreiz tiek adīts raksts A. Kad ir noadīta jaciņas stāva daļa 13 cm augstumā, tad veido šķēlumus piedurknēm. Jakas augšpusi ada tālāk no trim kamoliem.
Piedurknes jaciņai iesāk adīt, tāpat kā jaciņas stāva daļu, sviķeļa rakstā. Jāuzmet 48 valdziņi. Piedurknē raksts ietilpst 3 reizes (tālāk valdziņu pieaudzēšanas gaitā tas, protams, palielinās.) 
Kakla izgriezuma apdarei ada 2 cm augstu joslu sviķelī , tad vienu rindu robiņu. Un pēc tam 2 cm augstu joslu kreiliskā adījumā (tā lai pārlokot apdares maliņu uz pusēm labiskais adījums sanāktu virspusē). Adījumu atstāj uz vaļējiem valdziņiem un pieketelē jaciņai. Jaciņas aizdares malas aptamborē ar vienu rindu ''vēža soļa'' raksta.

Priekšpuses kakla noraukums.

Mugurpuses kakla noraukums.

© 2005-2006, www.musturs.lv
Noteikti raksti mums, ja Tu esi tāda pati adīšanas fane kā mēs un vēlies piedalīties lapas veidošanā ar saviem adījumiem un priekšlikumiem kā arī kritiku: info@musturs.lv, +371 2 9470442
Lapas izgatavotājs: SIA "ACCIO".