Valdziņu veidi

Pirmās cilpiņas uzmetums

Vispirms veido diega cilpiņu: ar tamboradatu veido cilpiņu apkārt diegam, apgriežot tamboradatu ap diegu par 360 grādiem. Tad apmet diegu ap adatu un izvelk to cauri iepriekš izveidotajai diega cilpiņai. Nostiprina pirmo cilpiņu, savelkot diega cilpiņas pavedienu stingrāk. Uzmetums gatavs.

gaisa cilpiņa

Apmet pavedienu ap adatu un izvelk cauri cilpiņai.

savienojuma stabiņš

Iedur adatu nepieciešamajā vietā, apmet pavedienu ap adatu, izvelk pavedienu un tūlīt to pašu pavedienu izvelk cauri uz adatas jau esošajai cilpiņai.

mezgliņš

Iztamborē trīs gaisa cilpiņas un ar savienojuma stabiņu savieno ar pirmo cilpiņu.

īsais stabiņš

Adatu iedur vajadzīgajā vietā, izvelk cilpiņu (uz adatas 2 cilpiņas), apmetums un izvelk to cauri abām cilpiņām.

pusstabiņš

Apmetums, iedur adatu nepieciešamajā vietā (uz adatas ir 3 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri visām trim cipiņām. Uz adatas paliek viena cilpiņa.

garais stabiņš ar vienu apmetumu

Apmetums, iedur adatu vajadzīgajā vietā, izvelk cilpiņu (uz adatas ir 3 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri divām cilpiņām (uz adatas paliek 2 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri pēdējām divām cilpiņām. Uz tamboradatas paliek 1 cilpiņa.

garais stabiņš ar diviem apmetumiem

Garo stabiņu ar diviem apmetumiem tamborē līdzīgi kā ar vienu apmetumu. Pavedienu apmet ap adatu divas reizes, pēc tam adatu iedur nepieciešamajā vietā un ik pa divām cilpiņām satamborē kopā.

garais stabiņš ar trim apmetumiem

Tamborējot garos stabiņus ar trim, četriem un vairāk apmetumiem, pavediens jāapmet ap adatu tik reižu, cik apmetumu stabiņu vēlas tamborēt. Tamboradatu iedur nepieciešamajā vietā un ik pa divām cilpiņām satamborē kopā.

divi īsie stabiņi vienā

Notamborē vienu īso stabiņu, otru īso stabiņu tamborē tajā pašā vietā, kur pirmo.

divi īsie stabiņi satamborēti kopā

Iedur adatu nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu (uz adatas 2 cilpiņas), iedur adatu nākamajā nepieciešamajā vietā, izvelk vēl vienu cilpiņu (uz adatas 3 cilpiņas), apmet pavedienu un izvelk to cauri visām trim cilpiņām.

divi garie stabiņi ar vienu apmetumu satamborēti kopā

Apmetums, iedur adatu vajadzīgajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk to caur divām cilpiņām (uz adatas paliek 2 cilpiņas), apmetums, iedur adatu nākamajā nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk apmetumu caur divām cilpiņām (uz adatas 3 cipiņas), apmetums, izvelk apmetumu caur visām trim cilpiņām.

divi garie stabiņi ar diviem apmetumiem satamborēti kopā

Apmetums, iedur adatu vajadzīgajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk to caur divām cilpiņām (uz adatas paliek 2 cilpiņas), *apmetums, iedur adatu nākamajā nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk apmetumu caur divām cilpiņām *(uz adatas 3 cipiņas), atkārto vēlreiz to, kas starp zvaigznītēm *, (uz adatas 4 cilpiņas) apmetums, izvelk apmetumu caur visām četrām cilpiņām.

kūlītis

Apmetums, iedur adatu nepieciešamjā vietā, izvelk garāku cilpiņu (1-2 cm garu- atkarībā no dzijas raupjuma). Tad vēlreiz apmet dziju ap tamboradatu un izvelk otru cilpiņu tajā pašā vietā. To atkārto trīs četras reizes. Apmetums, izvelk to cauri visām uz adatas esošajām cilpiņām.

Kūlītis no trim garajiem stabiņiem ar vienu apmetumu

*Vienreiz apmet pavedienu ap adatu, iedur to nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk to caur divām cilpiņām,* (uz adatas 2 cipiņas), vēl divas reizes atkārto to, kas ir starp zvaigznītēm *, taču katru reizi adatu dur vienā un tajā pašā iepriekšējās rindas valdziņā, (uz adatas ir 4 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri visām četrām cilpiņām.

Kūlītis no diviem garajiem stabiņiem ar vienu apmetumu

*Vienreiz apmet pavedienu ap adatu, iedur to nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk to caur divām cilpiņām,* (uz adatas 2 cipiņas), vēl vienu reizes atkārto to, kas ir starp zvaigznītēm *, taču katru reizi adatu dur vienā un tajā pašā iepriekšējās rindas valdziņā, (uz adatas ir 3 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri visām trim cilpiņām.

Kūlītis no trim garajiem stabiņiem ar diviem apmetumiem

*Divreiz apmet pavedienu ap adatu, iedur to nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk to caur divām cilpiņām, apmetums, izvelk to caur divām cilpiņām* (uz adatas 2 cipiņas), vēl divas reizes atkārto to, kas ir starp zvaigznītēm *, taču katru reizi adatu dur vienā un tajā pašā iepriekšējās rindas valdziņā, (uz adatas ir 4 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri visām četrām cilpiņām.

trīs garie stabiņi ar diviem apmetumiem satamborēti ar savienojuma stabiņu

*Divreiz apmet pavedienu ap adatu, iedur to nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk to caur divām cilpiņām, apmetums, izvelk to caur divām cilpiņām* (uz adatas 2 cipiņas), vēl divas reizes atkārto to, kas ir starp zvaigznītēm *, katru reizi durot adatu nākamajā iepriekšējās rindas stabiņā (uz adatas ir 4 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri visām četrām cilpiņām.

Kūlītis no četriem garajiem stabiņiem ar vienu apmetumu

*Vienreiz apmet pavedienu ap adatu, iedur to nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk to caur divām cilpiņām,* (uz adatas 2 cipiņas), vēl trīs reizes atkārto to, kas ir starp zvaigznītēm *, taču katru reizi adatu dur vienā un tajā pašā iepriekšējās rindas valdziņā, (uz adatas ir 5 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri visām piecām cilpiņām.

"Buljona stabiņš" ar 10 apmetumiem

Apmet dziju ap adatu 10 reizes, iedur adatu vajadzīgajā vietā, izvelk cilpiņu (uz adatas ir 13 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri 12 cilpiņām (uz adatas paliek 2 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri pēdējām divām cilpiņām. Uz tamboradatas paliek 1 cilpiņa.

© 2005-2006, www.musturs.lv
Noteikti raksti mums, ja Tu esi tāda pati adīšanas fane kā mēs un vēlies piedalīties lapas veidošanā ar saviem adījumiem un priekšlikumiem kā arī kritiku: info@musturs.lv, +371 2 9470442
Lapas izgatavotājs: SIA "ACCIO".